16.11.2021 - VRH "B" 

V utorok  16.11.21 -MIA - BITERSWEET SYMPHONY Canis Regnum priviedla na svet dlho očakávané šteniatka z vrhu "B". Po bezproblémovom a rýchlom pôrode sa narodilo 6 šteniatok - 4 psíky a 2 fenky. Všetci vrátane maminy sú zdraví a majú sa čule k svetu a to hlavne v noci. Pôrodné váhy boli a sú aj po pár dňoch vyrovnané u všetkých šteniatok a rastú veľmi rýchlo. Kožúšky majú všetci krémové v dvoch oddtieňoch . Mia je vzorná mamina a o šteniatka sa stará ukážkovo.

 

28.10.2021 - Vyhodnotenie DBK, DLK a genetické testy

Vo štvrtok 28.10.2021  v 12-tich mesiacoch  Apple - GRAVITY of Love LASTER GOLD podstúpila RTG vyšetrenie bedrových a lakťových kĺbov a taktiež ramien. Snímky ukázali, že Apple má kĺby úplne zdravé - bez nálezu a dostala najlepšie možné vyhodnotenie, čomu sa veľmi teším:   

HD (DBK): A/A, ED (DLK): 0/0, OCD ramien: negativ

V piatok dorazili taktiež genetické výsledky a taktiež je čím sa pochváliť :

GR PRA1 clear, GR  PRA2 clear, PRA/PRCD - neg., ICTa - clear

 

 24.10.2021 - VRH "B"

16. novembra očakávame po veľmi dlhej dobe narodenie šteniatok z vrhu "B" po našej fenke MII- Bitersweet Symphony Canis Regnum a ROVEROVI - Thornywait Fire N´Ice. Som veľmi rada , že sa výlet za týmo úchvatným anglickým gentlemanom vydaril a v našej CHS privítame šteniatka práve po tomto psíkovi.

23.10.2021 - Klubové CACT Jesenné skúšky retrieverov, Kosorín

Po mesiaci sme si s Hoyou - Amazing Hoya SnowWhite Beauty dali repete jesenných skúšok, aby sme nevyšli z cviku. Nové krásne terény v Kosoríne plus slnečný deň mne určite priniesol radosť a samozrejme aj výkon, ktorý podala Hoyka . Je vo veku kedy sa začínajú ukazovať výsledky niekoľkoročnej pravidelnej práce s ňou. Takže Hoyka v sobotu predviedla bezchybný výkon s plným počtom bodov 200 a zaslúžene . Skončila v 1.cene s titulom res CACT, keďže s plným počtom bodov skončil aj golden, ktorý bol mladší, podľa kynologických pravidiel sme titul museli prepustiť mladšiemu psíkovi. Je to radosť, keď máte možnosť sledovať bezchybné výkony svojho psa-parťáka a ešte aj svoj vlastný odchov. 

 
15.9.2021 - Klubové CACT Jesenné skúšky retrieverov, Bernolákovo

Po minuloročnej vynechanej skúškovej sezóne zapríčinenej situáciou COVID-19 sme nastúpili na prvé tohtoročné skúšky s losom 9 . Horúci deň robil psom troška problémy hlavne pri disciplínach , kde bolo treba dlhšie behať - sliedenie. Hoya - Amazing Hoya SnowWhite Beauty nastúpila na disciplíny razantne a po prvej absolvovanej som vedela, že nebude robiť chyby a máme šancu na dobrý výsledok. A tak aj bolo, Hoyka skončila v 1.cene s titulom resCACT a v celkovom poradí skúšok na druhom mieste zo 16 súťažiacich. Stratili sme bod na sliedení aj to si myslím, že neprávom, ale hold, názor rozhodcu je názor rozhodcu a známku to nezmení. Myslím , že aj tak Hoyka predviedla excelentný výkon po tak dlhej odmlke.

Hoya při výcviku

[5]Skúšky Bernolákovo Skúšky Bernolákovo Skúšky Bernolákovo Skúšky Bernolákovo Skúšky Bernolákovo

Diplom

15.8.2021 - Hunting dogs National Show (CAC), Gorlice, Poľsko

Výstavnú tohtoročnú šnúru sme ukončili nad moje očakávania a som hrdá, že som mohla vidieť svoj odchov  v záverečných súťažiach o najkrajšieho psa výstavy. Pekelne horúci deň sme ukončili takto:

MIA - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum - trieda pracovná - V1 CAC , rozhodca: Pawel Osak - New Polisch champion

HOYA - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty - trieda šampiónov - V1 CAC, Best Bitch, BOB(Best of Breed), BIG4(Best of Group), rozhodca: Pawel Osak a Hoyka sa touto výstavou stáva čakateľom Poľského šampóna.

 

Jeseň v našej CHS už nie je o výstavách, ale o pracovných skúškach. Tak hádam sa nám bude dariť tento rok aj na poli pracovnom presne tak, ako na výstavnom a potom zavládne kľud a v závere roka a na jar nového roka sa hádam už len budeme tešiť zo šteniatok, ak pôjde všetko tak, ako má.

Hoya

23 - 24.07.2021 - CAC & 2x CACIB Satu Mare, Rumunsko

 Urobili sme si krátky výlet do krásneho mesta Satu Mare s cieľom dokončiť multišampióna a myslím, že sa našemu mini výstavnému tímu skutočne darilo. Hlavne v silnej konkurencii ukrajinkých chovateľov a ich profesionálnych handlerov. V triede pracovnej sa predviedla mladšia fenka HOYA - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty , kde získala 3xvýborná 1, CAC&r.CACIB&CACIB, splnila tým podmienky pre udelenie titulu Rumunský šampión krásy. Keďže je Hoya šampiónom niekoľkých krajín ( SK, HU, RO), tak sa zároveň stala aj Multišampiónom a čakateľkom na interšampióna C.I.B. a C.I.E.

V triede šampiónov sa predviedla Hoykina mamina MIA - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum, ktorá v silnej konkurencii sa tiež nestratila, získala 1x výborná 1&CAC a 2x výborná 2&2xres.CAC a tak sa stáva čakateľom  Rumusnkého šampióna krásy.

Teším sa veľmi z výsledkov nášho mini pidi výstavného tímu a ďakujem našej podpore - skvelej chovateľke írskych setrov Bronke Glonekovej za profi grooming & handling.

03.07.2021 - OVVR (overenie vlohových vlastností retrieverov) Tatranská Štrba

V sobotu sme sa s APPLE - Gravety of love Laster Gold zúčastnili tohto podujatia , ktoré Slovenský retriever klub organizoval v našej blízkosti v Tatranskej Štrbe. S Apple sme potrénovali a s malou dušičkou sme nastúpili. Apple je u nás v novom domove 1,5 mesiaca , takže sa len udomácňuje, ale je veľmi šikovná a učí sa veľmi veľmi rýchlo. Kým prišla k nám vodu nepoznala, nikdy v nej nebola, po týždni na Slovensku už zistila, že vie plávať a keďže je šteniatkovsky hravá, aport z vody zvládala ihneď od začiatku. Aj aport na suchu sme zvládli a ostatné disciplíny už boli len hračka. Stratili sme po bode na aportoch , dokončili sme však úspešne v 1.cene.

 

08.07.2021 - IDS NITRA

Vo štvrtok 8.7.2021 sme sa s HOYOU - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty zúčastnili po veľmi dlhej dobe medzinárodnej výstavy v Nitre s cieľom konečne dokončiť šampionát. S našou obľúbenou handlerkou Saškou si premiérovo v triede šampiónov ( keďže Hoyka je už šampiónom Maďarska) vybehali V1 CAC a tým sa Hoya stáva aj Slovenským šampiónom krásy a čakateľom Grand šampióna. 

 

26.5.2021 -  WELCOME HOME APPLE

Po dlhom zvažovaní a hľadaní pre a proti, nakoniec prevážili city a tak po dlhom cestovaní dorazila k nám z Bieloruska táto malá slečna Apple - GRAVETY OF LOVE LASTER GOLD.  Sire: Angelonato Makes People Talk, Dam: Guduin´s Riddl Intriga for Laster Gold. 

Prajem Ti moja malá princezná , aby si u nás mala ten najlepší nový domov a hlavne veľa veľa zdravia , úspechov.

 

14.12.2020 - PF 2021

Všetkým priaznivcom našej CHS prajeme

 12.12.2020 -Zimný fotoeditoriál 

Situácia s Covid nie je dobrá a hlavne kôli tomu sme sa nedostali ani na jednu poľovačku, tak máme priveľa voľného času. Spoznala som vďaka ďaľšej psíčkarke super babu a perfektnú fotografku Simonu Zaťkovú. A hlavne vďaka nej vznikol tento zimný fotoeditoriál. Som zane Simonke vďačná a tu sa ukázalo ako dobre a rýchlo sa dá pracovať so psami, ktoré sú cvičené a poslušné. Fotenie sme zmákli za necelých 90 minút v krásnej prírode Mošnickej doliny u nás doma, doma v Nízkych Tatrách. A komu by nestačilo, ďaľšie krásne fotky sú vo fotoalbume.

 

hoya2 hoya2 hoya2 hoya2 hoya2 hoya2

27.10.2020 - Jeseň v CHS SnowWhite Beauty

Jeseň je pre nás všetkých, ktorí sa aktívne venujú svojim psom obdobie, kedy naši zverenci na poli pracovnom zdolávajú výzvy, ktoré sú pred nich kladené a súperia medzi sebou o pracovné tituly. A aby sme mohli byť súčasťou týchto výziev a poprípade aj víťazstiev, venovali sme tréningom veľa veľa času a úsilia. Celé to úsilie nám však zmarilo toto nešťastné obdobie, ktoré prinieslo zrušenie všetkých pracovných skúšok. Tak prinášame aspoň pár krásnych fotiek z posledného uskutočneného tréningu v Bernolákove. 

[5]

20-21-22.08.2020 - CACIB Szilvásvárad /HU/

Trojdňovú medzinárodnú výstavu v Maďarsku sme s Hoykou - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty ukončili úspešne. Premiérovo v 20. mesiacoch v triede pracovnej získala od rozhodcov hodnotenia.

20.08.2020  CACIB Szilvásvárad (rozhodca Kardos Vilmos) - výborná 1, CAC

21.08.2020 CACIB Szilvásvárad ( rozhodca Linda Voláriková) - výborná 1, CAC

22.08.2020 CACIB Szilvásvárad ( rozhodca Beke Judit) - výborná 1, CAC

Hoya splnila podmienky na udelenie titulu HUNGARIA SHOW SAMPION.

hu championhoya vystavy

17.07.2020 SUMMER CUP NITRA & 18.-19.07.2020 Farbiarske a Lesné skúšky retrieverov.

Tento predĺžený víkend sme začali po dlhšej dobe v piatok medzinárodnou výstavou Summer Cup Nitra a úspešne. Hoyka - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty si vybehala v triede strednej  výborná 1 & CAC & res.CACIB a týmto sa stáva čakateľom Slovenského šampióna krásy. 

V sobotu ráno sme sa presunuli do Nových Zámkov, kde sme spolu absolvovali pracovné skúšky, ktoré zastrešil Slovenský športový klub retrieverov .Rozbiehali sme sa pomalšie a v sobotu sme dokončili prvé zo skúšok FARBIARSKE SKÚŠKY RETRIEVEROV v II.cene , kde sme všetky disciplíny zvládli na plný počet bodov, avšak stopa za ktorú Hoyka dostala 2 body nas automaticky hodila do 2.ceny. V nedeľu sme nastúpili so žrebom č.3 na LESNÉ SKÚŠKY RETRIEVEROV. A opäť stopa -jedno zídenie zo stopy a bod dolu, ostatné disciplíny opäť všetko za 4 a výsledné umiestnenie v 1.cene. Hoya ešte len zbiera skúsenosti z pracovných skúšok a keďže bola suverénne najmladším účastníkom tohto podujatatia, tak som na ňu patrične hrdá na krpaňu zlatú.

skusky nove zamky

 28.6.2020 - Špeciálna výstava retrieverov bez CAC/CAJC, Kamenný Mlyn

V poslednú júnovú nedeľu sa Hoya- AMAZING HOYA SnowWhite Beauty predviedla prvý krát v triede pracovnej na klubovej výstave retrieverov v Kamennom Mlyne . Odniesla si ocenenie V2 (Výborná 2), pekné hodnotenie a keďže práve touto výstavou splnila poslednú podmienku uchovnenia, tak sa zo slečny stala chovná fenka.  

26.1.2020 - CACIB Nitra

Na tohtoročnej prvej výstave sa v nedeľu predviedla HOYA - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty v triede mladých a získala opätovne už po niekoľkýkrát hodnotenie V2 ( Výborná 2) . Ďakujeme našej kamarátke a perfektnej handlerke Saške, ktorá si s Hoyou vo výstavných kruhoch dobre rozumie za pomoc a supiš handling.

10.01.2020 - Vyhodnotenie DBK a DLK

V piatok 10.01.2020  Hoya - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty podstúpila RTG vyšetrenie bedrových a lakťových kĺbov a taktiež ramien. Snímky ukázali, že Hoya má kĺby úplne zdravé - bez nálezu a dostala najlepšie možné vyhodnotenie, čomu sa veľmi teším:   

HD (DBK): A/A, ED (DLK): 0/0, OCD ramien: negativ

IMGE 1131 800px IMGE 0904 800px

23.12.2019 - PF 2020

06&07&08.12.2019 - CACIB NITRA

Koncoročná výstavná povinnosť je za nami. HOYA- Amazing Hoya SNOWWHITE BEAUTY sa 06&08.12 premiérovo predviedla v triede mladých ako tradične hojne zastúpenej. V piatok od českej rozhodkyne Zdenky Jílkovej dostala pekný posudok s úsmevným dodatkom, že Hoyka je v skvelej zimnej kondícii t.j. má 2-3 kilká navyše . Z kruhu si odniesla hodnotenie výborná 4 - V4. V nedeľu goldenov posudzovala slovenská rozhodkyňa Daniela Bartošová a Hoya si opäť odniesla krásne hodnotenie a známku výborná 2- V2. Tohtoročné povinné jazdy máme za sebou a teraz už len zaslúžená poľovačka na bažanty - opäť premiérovo a zahájime zimný kľudový réžim.

 
02.11.2019 - CACT Všestranné skúšky retrieverov Adamovské jazerá Gbely

MIA - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum - úspešne sme spolu dotiahli tento rok, rok 2019 po pracovnej stránke v sobotu 02.11.2019.  Vrcholové skúšky - Všestranné skúšky retrieverov MIA dokončila v 1. cene a titulom res.CACT. Úspešným absolvovaním týchto skúšok sa Mia stáva všestranne upotrebiteľným psom, ktorý je zapísaný v knihe všestranne upotrebiteľných psov pod č.U 294/19 Slovenského poľovníckeho zväzu . 

12.10.2019 - CACT KJSR Letničie

V sobotu 12.októbra sme sa zúčastnili posledných tohtoročných klubových jesenných skúšok. Pre Miu - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum to boli už niekoľké skúšky a keďže je na poli pracovnom mazák, zvládla ich opäť na jednotku. Tento rok podáva stabilne vyrovnané výkony a odniesla si 1.cenu, plný počet bodov a ako najlepší golden retriever titul CACT. Zato pre Hojku - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty to boli úplne prvé pracovné skúšky a zvládla ich v 10.mesiacoch s prehľadom. Keďže urobila pár začiatočníckych chýb odniesla si domov  2.cenu. Pre ňu nová skúsenosť, veľa psíkov, veľa vodičov a rozhodcov. A pre mňa tiež nová skúsenosť a niečo po prvýkrát - prvýkrát som viedla na skúškach dvoch psíkov a je to teda fakt makačka.

25.08.2019 - šteniatka z vrhu "A" - 9mesiacov

Takto narástli šteniatka za 7mesiacov v nových domovoch, už to nie sú malé psíky, ale mladí pubertiaci vo veku 9mesiacov. Celý vrh sa veľmi vydaril, nesú v sebe podobu oboch rodičov a fenky sa mimoriadne na seba podobajú. Jediná snehulienka medzi princeznami Lilinka tento mesiac dostala darček v podobe malého pánička, tak dúfajme, že budú kamaráti, keďže v okolí je medzi detičkami veľmi obľúbená. Ďakujem všetkým majiteľom za viac ako 100perc. starostlivosť a som nesmierne šťastná, že všetci našli takéto domovy.

Lily

 Ralf

 Casey

 Dante

 Anny

 Ice

 Hoya

03.08.2019 - CACT Špeciálne skúšky z vodnej práce, Budmerice 

Sobotu hneď po dovolenke sme s Miou - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum nastúpili a zúčastnili sa Špeciálnych skúšok z vodnej práce v Budmericiach. Napriek tomu, že voda nie je Miina domáca pôda, pracovala bez chyby na dispciplínach so zverou. Zradila nás kanonáda z brokovníc pri disciplíne Kľud na stanovišti. To bolo veľa nielen na ňu, ale aj pre mňa. Strhnutý bod nás posunul na druhé miesto v celkovom poradí. Skončili sme v 1.cene s počtom bodov 101b. Ďakujem SRK za zorganizovanie týchto skúšok a tiež všetkým známym a priateľom, ktorí sa zúčastnili . Toto ocenenie si vážim veľmi veľa, keďže podujatie bežalo v rámci memoriálu Mariana Koriča, ktorý organizuje Klub chovateľov stavačov a teda aj nás posudzovali rozhodcovia prísnym okom stavačiarskym. 

13.07.2019 - 14.07.2019  XXV Wystawa Psów Rasowych Nowy Targ

Cez víkend sa Mia - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum prvý krát po šteniatkach postavila pred rozhodcov na dvoch výstavách v susednom Poľku a Miuška si vybehala počas oboch dní pekné hodnotenia a ocenenia. 13.07.2019 / judge Borkowski Tomasz,PL / - Exc 1,CWC, Best adult female, BOS a 14.07.2019 / judge Trzebiecki Wojciech, PL / - Exc.1,CWC, Best adult female, BOS. Týmto sa stáva čakateľom šampióna krásy Poľska a na dokončenie šampionátu jej chýba už len jeden titul CWC. Veľmi sa teším, že sme úspešne vkročili do tohtoročnej výstavnej sezóny s takýmito výsledkami.

07- 09.6.2019 - 3xCACIB Nitra 

Na tejto medzinárodnej výstave Hoya - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty hneď v prvý deň úspešne dokončila šampióna šteniat SR a získala posledné potrebné VN1 v triede dorastu k udeleniu titulu. Z malého šteniatka  vyrástla krásna 6 mesačná slečna, ktorá si to na vystavách očividne užíva. Teraz nás čaká leto plné práce, aby sme v jeseni ukázali, že aj na poli pracovnom nám to ide tak, ako na výstavnom.

 

19.5.2019 - KPZ CACT  Štepánov u Olomouce /ČR/

V nedeľu 19.mája sme sa s Miou - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum zúčastnili jesenných skúšok v Českej republike. Na skúšky sme nastúpili s losom č.13 a ten nám obom priniesol šťastie. Mia pracovala ako hodinky, bez jedinej chybičky a to nám prinieslo úspech. Ako jediní sme dokončili skúšky so samými 4 a domov sme si priniesli dva tituly CACT &CCT (čakatel šampióna práce ČR a čakateľ klubového šampióna práce ČR) a stali sme sa celkovým Víťazom skúšok .

 

3.05.2019 - Krajowa Wystawa Psow Ras Mysliwskych Jelešnia & 4.-5.05.2019 - CACIB Lučenec 

Predĺžený výstavný víkend bol pre našu malú Hoyu - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty úspešný. Boli to jej výstavné premiéry v triede mladšieho dorastu pre nás s neočakávanými krásnymi posudkami. Získala 3x VN1 (Veľmi nádejná) & Best minor puppy. A tak k splneniu podmienok Šampióna šteniat jej chýba už len jeden VN1. Teším sa z posudkov a tomu, že sa Hoya naozaj páčila rozhodcom .

8.3.2019 - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty

HOYA podstúpila v necelých 3mesiacoch genetické vyšetrenia na choroby postihujúce GOLDEN RETRIEVEROV a máme skvelé novinky a výsledky: PRA/PRCD - negatívne, GR PRA1 &GR PRA2 - negatívne, ICTA - n/p. Na vyšetrenie kĺbov si bude musieť slečna ešte počkať pokiaľ dovŕši vek 12mesiacov.

 

2.2.2019 - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty

Nový člen našej rodiny HOYA , malá nezbednica, ktorá si ma získala svojou vyrovnanou povahou a pekným exteriérom, je to rodený aportér, nikdy neviem, kde mám topánky, asi to bude mať po rodičoch a verím, že bude rovnako úspešná na poli pracovnom aj výstavnom.

20.1.2019 - Vrh "A" - 8 týždňov

Už nás je len 5!

 
12.1.2019 - Vrh "A" - 7 týždňov

Šteniatka trávia posledné chvíle spolu pri hrách, pokiaľ sa rozpŕchnu do nových domovov. Von sa chodia venčiť 5xdenne a tam, kde niekedy boli kvetinové záhony, už nie sú. Aj kocúr zistil, že je istejšie zdržiavať sa v určitej výške a nechodiť po záhrade, keď sú torpéda von. 

1.1.2019 - Vrh "A" - 5 týždňov

Šteniatka prvý krát mimo svojho známeho prostredia, na záhrade objavovali nový svet pod dohľadom Mii a sranda začala, keď ich bolo treba dostať späť dovnútra. Tento týždeň ich čaká 3-odčervenie, prvé očkovanie a čipovanie.

 

 

23.12.2018 - Veselé Vianoce a PF 2019!
Všetkým priateľom a fanúšikom našej web stránky želáme spokojné prežitie vianočných sviatkov a úspešný vstup do nového roka 2019! 

16.12.2018 - Vrh "A" - 3 týždne

Krpce z vrhu "A" opäť o veľký kus podrástli. Predstavujeme Vám Amazing Ralf, Eliaa, Lily, Anny, Ice, Casey a Hoya. Vážia cez 2 kilá a sú neuveriteľne živí a samozrejme najkrajší na svete. Dúfam, že takí budú aj pre svojich nových majiteľov, ktorých si už všetci súrodenci našli.

5.12.2018 - Vrh "A" - 10 dní

Naše šteniatka z vrhu "A"  majú necelé dva týždne. Za tento krátky čas poriadne narástli, všetky vážia už cez 1kg, dokážu sa rýchlo plaziť a hlavne do smeru, kde si práve ľahne mamina - mliečny bufet. Do konca tohto týždňa ešte absolvujú prvé odčervenie a ostrihanie pazúrikov.

 25.11.2018 - Mii sa na Katarínu a v deň mojich narodenín narodili šteniatka.

V nedeľu sa Mii - Bitersweet Symphony Canis Regnum narodilo 7 krásnych šteniatok - 5 feniek a 2 psíky. Na prvýkrát to zvládla na jednotku a pôrod prebehol bez problémov. Všetky šteniatka sú veľmi aktívne, sú váhovo vyrovnané, pričom za prvých pár dní už stihli pekne pribrať. Kožúšky majú troch rôznych odtieňov od krémovej cez svetlo zlatú až po zlatú. Mia je skvelá mamina a od začiatku sa o šteniatka vzorne stará.

5.11.2018 - Nové webové stránky

 Spustili sme nové webové stránky našej chovateľskej stanice zlatých retrieverov SnowWhite Beauty.