18-19-20.05.2024 - Szilvásvárad 3xCACIB Show 2024 , HU 

Predĺžený víkend sme strávili v Maďarsku v mestečku Szilvásvárad z ktorého sme si priniesli pekné výsledky . Zaujímavá výstava ktorá sa organizuje  každý druhý rok so zaujímavým povrchom na konskom štadióne - riečnym pieskom, ktorého sme si aj domov priniesli za kilo. 

MAJA - Opulent Sunshine LASTER GOLD - 3xV1CAC&2xr.CACIB - nový MAĎARSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY

APPLE - Gravity of love LASTER GOLD - 2xV2r.CAC&1xV3 

judges: Zsuzsanna Balogh Dr., Judith Beke, Gerard Jipping 

Maja vo svojich necelých 2 rokoch dokončila svoj tretí šampionát a teraz sa už konečne môžeme naplno venovať tréningom pred jesennou skúškovou sezónou.

 

17.05.2024 - Šteniatka VRH "F" - oficiálne fotky 

fenka - červený obojok 

 

 

fenka - ružový obojok

 

 

fenka - zelený obojok

 

 

fenka - žltý obojok 

 

17.05.2024 - Šteniatka VRH "F"

Šteniatka majú 6,5 týždňa, väčšinu dňa trávia vzájomným hraním sa, behaním a objavovaním zákutí na dvore, jedením a samozrejme aj výdatným oddychom. Dievčatá sú už začipované, zaočkované so základnou pedikúrou v očakávaní návštev svojich nových majiteľov. Všetky už majú svoje či už oficiálne mená, ale aj tie domácke. Čochvíľa pocestujú do nových domovov a budú robiť radosť a aj neplechu už DOMA !!!

28.04.2024 - Šteniatka VRH "F"

Šteniatka krásne rastú a prospievajú. Mám z nich veľkú radosť. Základné , prvé úkony už majú za sebou- strihanie pazúrikov, prvé odčervenia, prvé príkrmy. Stále však maminkino mliečko je na 1. mieste. Čoskoro začnú absolvovať kolobeh návštev svojich nových majiteľov, čo bude dobrá socializácia . Zatiaľ ešte stále väčšinu dňa prespia, čoskoro sa to však zmení a nato sa všetci okolo tešíme.

20-21.04.2024 - SATU MARE CACIB DOG SHOW 2024, Rumunsko

Rýchle rozhodnutie, keďže máme doma šteniatka, dámska jazda a super výsledky, ktoré ma veľmi veľmi potešili. Túto výstavu mám ja osobne veľmi rada a keď je možnosť vždy rada vycestujem a zúčastním sa . Takže tentokrát 

MAJA - Opulent Sunshine LASTER GOLD - 4xV1CAC&Best female&1xCACIB&1xBOB = nový Rumunský šampión krásy

APPLE - Gravity of love LASTER GOLD - 2xV1CAC&2xV2r.CAC, keďže Apple splnila podmienku, že už je šampiónom inej krajiny, taktiež  =                                                                                            nový  Rumunský šampón krásy

Splnili sme si cieľ a spokojné odcestovali opäť smer domov.

  28.03.2024 - VRH "F" 

V noci 28.03.2024 sa za dramatických okolností narodilo 9 šteniatok z ktorých však len 4 bolo dopriate ostať na tomto svete . Tak vitajte malé veľké bojovníčky spolu s maminkou ste to zvládli , vyhrali ste svoj najväčší boj a teraz už len veľa zdravia a tie naj rodiny, ktoré už máte a ktoré na Vás netrpezlivo čakajú kým vyrastiete.

 

 16.03.2024 - CAC Salgótarján National Dog Show 2024, HU

V sobotu  16.03.2023 sme spolu s Majou - Opullent Sunshine LASTER GOLD a Apple - Gravity of love LASTER GOLD vyrazili smer Maďarsko do malého pohraničného mestečka Salgótarján na každoročnú výstavu.  Apple sa predviedla v triede šampiónov a Maja si zabehala zas v triede pracovnej . Obe si vybehali Výborná 1&CAC. Apple chýba už len jediný CAC k udeleniu Maďarského šampóna krásy a Maja sa týmto titulom stáva čakateľom šampióna krásy Maďarska.

 

Maja - Opullent Sunshine LASTER GOLD - výborná 1&CAC, judge : Dr. Zsuzsanna Balogh

Apple - Gravity of love LASTER GOLD - výborná 1&CAC, judge : Dr. Zsuzsanna Balogh

 

 

  29.02.2024 - VRH "F"

S potešením dávam na známosť , že HOYKA - Amazing Hoya SnowWhite Beauty vo svojich 5 rokoch privedie na svet svoj druhý vrh a opäť to bude zlatá nádielka zo zaujímavej a atraktívnej austrálskej línie. 31. januára sme vyrazili smer Rakúsko a som veľmi rada, že majitelia Percyho Katharina a Elizabeth Binder súhlasili a umožnili krytie. Koncom februára sono potvrdilo graviditu a narodenie šteniatok očakávame v prvých aprílových dňoch. 

  16-17-18.02.2024 - Pribina Cup 3xCACIB 2024 - Nitradog výstava

Na tejto trojdňovej výstave v Nitre sa Maji - Opulent Sunshine Laster Gold podarilo dobehať Slovenského šampióna krásy vo svojich 20 mesiacoch v silnej konkurencii zahraničných feniek. Hlavne v piatok dostala krásny posudok od rozhodkyne Roxany Opris, DK ( judgement: excelent type, size propotion, feminine head clean, with square muzzle, compact, strong bones, moves powerful, stong topline, not in best coat today but still quality coat, very busy addactive). 

 

16.02.2024 - Maja - trieda pracovná V2res.CAC, judge: Roxana Opris, DK

17.02.2024 - Maja - trieda pracovná V3, judge: Allesandro Zeppi, IT

18.02.2024 - Maja - trieda pracovná V1CAC, judge: Miroslav Václavík, CZ a  týmto titulom získala ocenenie 

 

Slovenský šampión krásy 

   18.01.2024 - vrh "E" - 8.týždeň

Zlatúšiky sme ešte stihli pofotiť  na pamiatku, kým sa rozbehnú do nových domovov. Robte radosť , tak ako ste ju robili mne doteraz Sunny, Lucky a Ebby. 

  04.01.2024 - vrh "E" - 6.týždeň

Šteniatka vyrástli veľmi rýchlo. Majú za sebou základné očkovania, ďaľšie odčervenie a čipovanie. Šteniatka čas trávia spoločnými hrami, objavovaním sveta mimo ohrádky (v zimnej záhrade, alebo na záhrade pokiaľ to podmienky dovolujú a mrazy troška povolia). Čas hrátok sa pravidelne strieda s oddychom a plnením bruška či už granulkami, alebo mliekom od maminy. 

  25.12.2023 - mesačný šteniatkovský zázrak -vrh "E" 

Na Vianoce mali šteniatka skoro mesiac, všetky drobce majú svojich majiteľov a posledný týždeň sme trávili čas návštevami a socializáciou. Kopec nových tvárí, nových hračiek a maškŕt. Všetci absolvovali povinnú manikúru a odčervenie a samozrejme fotenie pod strmčekom , to muselo predsa byť.

  

  07.12.2023 - NITRADOG St.Nicolaus Cup 

MAJA - Opulent Sunshine LASTER GOLD - 18 mesiacov sa po prvýkrát predviedla na tejto výstave v triede dospelých - a priamo v pracovnej. V konkurencii 4 sučiek sa nestratila a aj napriek jej mladému veku si vybehala  Výborná 1 & CAC, rozhodca: Guenther Ehrenreich, AT. Týmto titulom sa stáva čakateľom Šampióna krásy SR

 

  27.11.2023 - VRH "E" 

Vrh "E" v mini počte je na svete !!! Tri baculaté šteniatka sa narodili v pondelok večer . Jeden psík a dve fenky. Ako som písala , že očakávam krásne a zdravé šteniatka aj tak sa stalo. Keďže sú len tri a Mia má mliečka veľa, rastú a priberajú každým jedným dňom a my sa z nich veľmi tešíme. 

   12.11.2023 - CACT Všestranné skúšky retrieverov , Borský Mikuláš 

HOYA - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty - v nedeľu 12.11.2023 sme spolu ukončili tohtoročné skúškovú sezónu.  Vrcholové skúšky - Všestranné skúšky retrieverov HOYA dokončila v 1. cene. Keďže sú to jej druhé absolvované Všestranné skúšky a Hoyka už pracovný titul za menom vlastní "U" a zároveň je už zapísaná v knihe všestranne upotrebiteľných psov , zúčastnili sme sa, pretože to napätie nám chýbalo a opäť predviedla excelentný výkon začo som na ňu patrične hrdá. Od rozhodcov dostala pochvalu za najlepšie tŕstie za goldeny a titul nám o chlp utiekol. Také sú skúšky a treba ísť s úsmevom ďalej i keď zamrzí, pretože tejto fenke reálne chýba jeden jediný titul k dosiahnutiu titulu Šampióna práce SR, ktorý si určite zaslúži.

   

  3.11.2023 - Jesenné skúšky retrieverov , Radošina 

V piatok 3.11.2023 sme sa zúčastnili s HOYOU - Amazing Hoya SnowWhite Beuty a MAJOU - Opulent Sunshine Laster Gold posledných tohtoročných jesenných skúšok v Radošine zorganizovanými PZ Havran 1 . Pre Hoyu som to poňala ako dobrý tréning pred Všestrannými skúškami retrieverov a pre Maju ako repete , keďže na svojich úplne prvých jesenných skúškach vypadla . Ako mladý psík nezvládla ten nápor psíkov a ľudí okolo , tak tentokrát v Radošine predviedla excelentný výkon, kedy celé skúšky išla na samých štvorkách, iba na poslednej disciplíne dostala 3 z aportu kačice z vody. Teším sa na budúcoročnú skúškovú sezónu s ňou, má perfektný nos a bola radosť na ňu pozerať. 

HOYA - Amazing Hoya SnowWhite Beauty - 200b(plný počet) / 1.cena / Víťaz skúšok

MAJA - Opulent Sunshine Laster Gold - 195b / 1.cena

  

 27.10.2023 - VRH "E"

S veľkou radosťou Vám predstavujem poslednú tretiu  generáciu v našej CHS po našej prvej fenke Mii - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum, ktorá je zakladateľkou našej CHS. Je a bude vždy prvá, jedinečná, dobrosrdečná presne tak, ako všetky jej odchovy. Poväčšinou šteniatka zdedili jej úžasnú povahu a aj preto sme sa rozhodli, že skúsime a nakoniec sa môžeme tešiť na nádielku malú, ale predsa len. A zaujímavú po rodokmeňovej stránke. Dúfam, že toto spojenie prinesie krásne, zdravé a povahovo vyrovnané šteniatka. Plánovaný  príchod na svet je  okolo 25. novembra 2023. 

 

  30.09.-01.10.2023 - 4 Rivers Winner Show, Karlovac, CRO 

Maja - Opulent Sunshine LASTER GOLD - úplne bez srsti, ale keďže sme dopredu boli prihlásení na túto výstavu , tak sme to riskli s vidinou dokončenia Junior Interšampióna. Po otvorení katalógu sme si povedali , že to bol asi zbytočný trip. Konkurencia obrovská. Nastúpili sme po oba dni s malou dušičkou a šťastena sa usmiala druhý deň. Maja sa predviedla v pohybe nádherne a teda podarilo sa. 

30.09.2023 - junior class - výborná 2, judge: Hannele Jokisilta (FI)

01.10.2023 - junior class - výborná 1, JCAC, J-CACIB, judge: Peter Fridrich Berchtold (A)

 

Maja týmto splnila poslednú podmienku k udeleniu titulu Junior Interšampióna   J - C.I.B.

25.07.2023 - Vrh "D" - 6,5 týždňa 

Nafotili sme šteniatka v postojoch presne v 6.5 týždni. Bola to zábava, ale dali sme to pomedzi dažďové kvapky . poniektoré lepšie, poniektorým sa nechcelo. Pribináčik nám výrazne pomohol. Táto maškrta je u nás , že TOP !!! 

    02.07.2023 - Vrh "D" - 4 týždne 

Šteniatkam sa darí, veľmi rýchlo rastú , veľkú časť dňa trávia na záhrade hraním a spoznávaním nových zákutí záhrady. Šteniatka už majú svojich majiteľov a posledný týždeň sme vo veľkom trávili čas návštevami a socializáciou. Kopec nových tvárí, nových hračiek a maškŕt. Všetci absolvovali povinnú manikúru a odčervenie. 

Vrh D Vrh D Vrh D Vrh D Vrh D Vrh D Vrh D Vrh D 

  01.07.2023 - Farbiarske skúšky malých plemien, Radošina 

 Maja -Opulent Sunshine Laster Gold zahájila týmito poľovnými skúškami sezónu a teším sa z jej výsledkov . Skúšky sme ukončili v 1.cene / 102 bodov. Krásny poľovný revír PZ Havran , Radošina a organizátorovi Klubu chovateľov Slovenských Hrubosrstých Stavačov - klobúk dole za úroveñ skúšok a vybraný revír a ďakujem za možnosť zúčastnit sa.

   02.07.2023 - Vrh "D" - 3 týždne 

Šteniatka rastú veľmi veľmi rýchlo, na môj vkus až prirýchlo. Sú prvýkrát odčervené, ostrihané pazúriky a začali sme s prvými príkrmami, aj keď gro stravy tvorí stále mliečny bar od Apple. Tento vrh som nazvala " DELIGHTFUL" a myslím, že právom. Všetky šteniatka už majú svojich nových majiteľov a čoskoro sa stretneme na prvých  návštevách .

  21.06.2023 - Vrh "D" necelé 2 týždne 

Šteniatka majú skoro dva týždne, pomaličky atakujú hranicu váhy 1,5kg, keďže Apple má dosť mlieka pre všetkých priberajú rovnomerne a sú váhovo veľmi vyrovnané. Apple si šteniatka poctivo stráži, takže ostatné obyvateľky domova sa k bedni nemôžu ani priblížiť . Uvidíme dokedy, keďže čoraz častejšie mamina po nakojení bedňu opúšťa a stráži z dialky. A už vidíme na pol oka.

 18.06.2023 -  IX Miedzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB), Zakopane, PL

V nedeľu 18- teho sme si s Majou - Opulent Sunshine LASTER GOLD odbehli do Zakopaného , čo je pre nás naozaj veľmi blízko na medzinárodnú výstavu. Každoročne býva organizovaná v prekrásnom prostredí biatlonového areálu v Koščelisku a ja osobne mám túto výstavu veľmi rada a pokiaľ je možné, vždy sa ju snažíme absolvovať.

Maja nastúpila v konkurencii 7 feniek v triede mladých a vybehala si posledný potrebný titul vo svojich 12mesiacoch , takže 

Maja - trieda mladých - exc.1 CWC, jCACIB , judge: Mrs. Hanna Wozna, PL a týmto splnila poslednú podmienku k udeleniu titulu 

junior ŠAMPIÓN KRÁSY POLSKA

taktiež  Maja podstúpila 1.júna  RTG vyšetrenie bedrových a lakťových kĺbov a ramien. Snímky ukázali, že ich má úplne zdravé - bez nálezu a dostala najlepšie možné vyhodnotenie, čomu sa veľmi teším:   

HD (DBK): A/A, ED (DLK): 0/0, OCD ramien: negativ

výsledky genetických testov detto bez akýchkoľvek postihnutí:

GR PRA1 clear, GR  PRA2 clear, PRA/PRCD - neg., ICTa - clear

 

 09.06.2023 - Vrh "D"

V piatok 9.júla sa Apple - Gravity of love LASTER GOLD - po dlhej noci a dni narodilo 6 krásnych a zdravých bábätiek - 2 fenky a 4 psíky . Je to jej prvý vrh, ktorý bol veľmi dlhý a ťažký avšak Apple to zvládla bravúrne a teraz je už v poriadku a s oddanosťou jej typickou sa stará o novonarodené šteniatka. Šteniatka krásne priberajú, kožúšky majú v rôznych odtieňoch od krémovej, svetlozlatú až po sýtozlatú.

 

 27-28.05.2023 - Krajowa Wystawa Psów Mysliwskych RZESÓW, Lesna Wola a XIV Miedzynarodowa Wystawa Psów Rasowych RZESZÓW, Lesna Wola

 Koncom mája sme opätovne vyrazili smer Polsko na 2 výstavy do mesta Rzeszów v blízkosti ukrajinkých hraníc. Cestovali sme v zložení zlatá dvojka a samozrejme ja. Obe výstavy boli organizačne perfektne zvládnuté a v nádhernom prostredí dedinky Lesna Wola. A tu sú výsledky :

MAJA - Opulent Sunshine LASTER GOLD 

27.05.2023 - Krajowa Wystawa Psów Mysliwskych RZESÓW - trieda mladých - V1 & CAJC , judge: Arkadiusz Gogula (Pl)

28.05.2023 - XIV Miedzynarodowa Wystawa Psów Rasowych RZESZÓW - trieda mladých - V2, judge: Tomasz Slawik (Pl)

HOYA - Amazing Hoya SnowWhite Beauty

28.05.2023 - XIV Miedzynarodowa Wystawa Psów Rasowych RZESZÓW - trieda pracovná - V1&CAC , judge: Tomasz Slawik (Pl) a 

 new POLISCH CHAMPION

 

  

 11.05.2023 - VRH "D"

S veľkou radosťou Vám predstavujem novú generáciu v našej CHS. A zaujímavú po rodokmeňovej stránke. Dúfam, že toto bielorusko-ruské spojenie prinesie krásne a hlavne zdravé šteniatka. Šteniatka by sa mali narodiť okolo 10.júna 2023.

 29-30.04.2023 - Marathon Dogshow Miskolc, 06.05.2023 - XXXIII Krajowa Podkarpacka Wystawa Psów Rasowych Krosno

Koncom apríla a začiatkom mája sme s Majou - Opulent Sunshine LASTER GOLD  a Hoykou - Amazing Hoya SnowWhite Beauty absolvovali dve výstavy v zahraničí. Náš ciel bolo aspoň jeden deň sa umiestniť na 1 mieste a začať šampióna mladých v danej krajine a Hoyka dokončiť šampióna Polska. Vrátili sme sa domov s pocitom dobre vykonanej práce a nemalými úspechmi .

29.04.2023 - Marathon Dogshow Miskolc, HU -CACIB - Maja - trieda mladých/ V2, judge: Mr. Enrico Drudi (SM)

29.04.2023 - Marathon Dogshow Miskolc, HU - CAC - Maja - trieda mladých/ V2, judge: Mrs. Oksana Sentimrei (UA)

30.04.2023 - Marathon Dogshow Miskolc, HU -CACIB - Maja - trieda mladých/ V1HPJ, CAJC, J-CACIB, BOJ, BOS, judge: Mrs. Olga              Sinko Kupryanova (SLO)

 

06.05.2023 - XXXIII Krajowa Podkarpacka Wystawa Psów Rasowych Krosno,PL - Maja - trieda mladých/ V1 CAJC, BOJ, BOS, 

06.05.2023 - XXXIII Krajowa Podkarpacka Wystawa Psów Rasowych Krosno,PL - Hoya - trieda pracovná/ V1 CAC

          judge: Wojciech Burski, PL

 

týmto sa Maja stáva čakateľom J-CIB - medzinárodného šampióna krásy mladých a čakateľom junior šampióna Maďarska a Polska, Hoya je o kus bližšie k získaniu titulu šampión krásy Polska

 

 Maya
 26.03.2023 - CAC Salgótarján

V nedeľu 26.03.2023 sme spolu s Majou - Opullent Sunshine LASTER GOLD a Apple - Gravity of love LASTER GOLD vyrazili smer Maďarsko do malého pohraničného mestečka Salgótarján na každoročnú výstavu. Pre Apple na dlhší čas posledná výstava a pre Maju prvá výstava v triede mladých. A ani jedna z nich sa nestratila . Maja opätovne v hojne zastúpenej triede mladých 10 sučiek sa nestratila a ako najmladšia len 9 mesačná postúpila do užšieho výberu a vybehala si Výborná 4. Apple sa predviedla v triede šampiónov a vybehala si Výborná 1&CAC a následne titul BOS. Zas o kúsok bližšie k titulu šampióna krásy Maďarska.

 

Maja - Opullent Sunshine LASTER GOLD - výborná 4 (V4), judge : Orsolya Vig

Apple - Gravity of love LASTER GOLD - výborná 1 (V1)&CAC, BOS, judge : Orsolya Vig

 

17-18-19.02.2023 - IDS CACIB - FCI Nitra 2023

Na trojdňovej medzinárodnej výstave v Nitre sa premiérovo predviedla naša najmladšia Maja - Opulent Sunshine LASTER GOLD.  Bola to jej úplne prvá výstava a išli sme v prvom rade socializovať a zistiť ako sa bude tváriť v novom prostredí náš benjamínek v rodine. Podľa štatistík som nedávala veľkú nádej na umiestnenie, ale krpaňa sa predvádzala nádherne, nemala problém ani s rozhodcami, ani s ostatnými psíkmi ani s otvorenými priestormi v hale. V triede mladší dorast v konkurencii 10sučiek z SR, ČR, PL, Rakáska a Holanska si vybojovala popredné miesta a som pyšná, že to takto a s takými výsledkami zvádla. 

17.02.2023 - trieda dorastu- VN2/10 ( veľmi nádejná 2), judge : Bartošová Dana, SK

18.02.2023- trieda dorastu - VN/10 ( veľmi nádejná), judge : Felzhégiová Eva, SK

19.02.2023 - trieda dorastu - VN1/10 ( veľmi nádejná 1), judge: Ryk Pavol, PL

   11.02.2023 - XXVI Miedzynarodowa Wystawa Psów Rasowych CACIB Katowice 2023

V sobotu 11.02.23 sme s Apple skoro ráno vyrazili smer Poľsko na medzinárodnú výstavu do Katowíc s cielom , že sa nám možno podarí dokončiť šampionát. Apple - Gravity of love LASTER GOLD nastupovala do triedy otvorenej v silnej konkurencii  10 sučiek z Poľska, Čiech, Ukrajiny. A podarilo sa. Apple si vybehala posledný potrebný CAC, aby mohla získať titul šampióna krásy. 

Apple - Gravity of love LASTER GOLD - trieda otvorená, 1/10, excellent 1 CWC, judge : Renata Cepkova (CZ) and

new POLISCH CHAMPION

   28.01.2023 - zimný editoriál 2023

Túto zimu sme všetci dlho čakali kým aspoň troška nasneží a primrzne, lebo každý dobrie vie, kto má doma štvornohého spoločníka , že bez snehu je to nekonečné umývanie labiek po každom jednom venčení. A naše prosby boli vyslyšané koncom januára. U nás v Nízkych Tatrách si však počasie povedalo , že nie len tak troška popráši, ale nakydá poriadne. A zrazu sme nemali kde chodiť venčiť, lebo ...... lebo všade 70cm snehu. My sme si to však užívali, ja až tak nie, ale moje štvornohé parťáčky áno a na prechádzke tentokrát dolinou v Závažnej Porube vznikli opäť tieto krásne fotky a to sme šli naozaj len na prechádzku s tým, že v tom počasí sa fotiť nebude dať vôbec. Za tieto krásne fotky ako vždy ďakujem kamarátke a psíčkarke Simonke Zaťkovej - Simona Zaťko Photo. Klobúk dole Simča.

 

 

  21.12.2022 - Šťastné Vianoce a úspešný vstup do Nového roka 2023

prajeme všetkým čo nás poznajú aj nepoznajú, jednoducho všetkým ľuďom dobrej vôle !!!

 06.11.2022 - Opulent Sunshine LASTER GOLD - "MAJA"

Je veľa vecí medzi nebom a zemou a niekedy sa nedá zrealizovať to, čo by ste chceli a plánovali. Aj keď som veľmi veľmi chcela nechať si fenku z posledného "C" vrhu a dokonca už som ju mala aj vybranú, zhluk nepredvídaných okolností zapríčinil, že nakoniec Sanny , tak sa dnes volá ostala síce v Liptovskom Mikuláši, ale u našich dobrých priateľov a nie u nás. Keď už som mala ruky rozviazané, začala som zvažovať či budem čakať na fenku z vlastnej CHS, alebo budem hľadať či sa niekde nenarodila malá krpaňa ušitá práve pre mňa.

Že sa Maja narodila som vedela a sledovala som ju aj jej súrodencov priebežne, pretože práve od Iriny už máme doma jednu veľmi úspešnú fenku Apple. Až keď ma Irina oslovila, že má pre mňa zlatú fenku, chrobák v hlave sa pretavil do skutočnosti. A tak Vám predstavujem malé torpédo, šteniatko, ktoré nemá s ničím problém, do všetkého sa hrnie prvá a svojou povahou si už stihla obkrútiť okolo palca všetkých dookola. To je MAJA. Tak Ti prajem moja malá, aby si u nás našlo všetko, čo si zaslúžiš.

 
  Sire: Glamour Shine Ascending Star at Angelanato

Dam: Gudvins Riddl Intriga For Laster Gold

     Golden retriever Golden retriever 

05.11.2022 - CACT Všestranné skúšky retrieverov Borský Mikuláš

HOYA - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty - úspešne sme spolu dotiahli tento rok, rok 2022 po pracovnej stránke v sobotu 05.11.2022.  Vrcholové skúšky - Všestranné skúšky retrieverov HOYA dokončila v 1. cene a titulom res.CACT. Úspešným absolvovaním týchto skúšok sa Hoya stáva všestranne upotrebiteľným psom, ktorý je zapísaný v knihe všestranných psov pod č.U 332/22  Slovenského poľovníckeho zväzu . 

 

16.10.2022 - Śteniatka z vrhu "C" 

Takto narástli šteniatka za necelé 3mesiace v nových domovoch, už to nie sú malé psíky, ale mladí pubertiaci vo veku 5 mesiacov. Celý vrh sa veľmi vydaril, nesú v sebe podobu oboch rodičov, poniektorí sa viac potatili a poniektorí sa zas podobajú viac na Hoyku, teda maminu. Ďakujem všetkým majiteľom za viac ako 100perc. starostlivosť a som sooo happy, že všetci našli takéto domovy. Nech Vám robia radosť aj na´dalej, tak ako ju mne robili pokiaľ boli u nás v rodnej chovateľkej stanici. Na uverejnených fotkách sú Nala, Teemo a Maya, samozrejme so súhlasom majiteľov!!!

 

Maya

15.10.2022 - Klubový výstava retrieverov CAC, Kralovice, ČR

Na tejto klubovej výstave v Českej republike sa predviedla naša malá odchovankyňa z vrhu "C" - MAYA -CALL ME MAYA SnowWhite Beauty so svojou úžasnou majiteľkou Miriam Orságovou. Od rozhodcu Raya Strudwicka ( UK) dostala krásne hodnotenie a svoju šteniatkovskú triedu vyhrala a skončila teda VN1/5 ( veľmi nádejná 1). Majiteľke ďakujeme za krásnu prezentáciu nášho odchovu a prajem veľa veľa úspechov na výstavných mólach, ale aj na pracovných , keďže Mirka sa Mayi naozaj venuje a spolu absolvujú aj výcviky u pani Píchovej Evy-známej českej chovateľky goldenov.

 

Maya

15.10.2022 - Klubové CACT Jesenné skúšky retrieverov, Kosorín

Začala sa jeseň a s ňou spojené pracovné skúšky. S Hoyou - Amazing Hoya SnowWhite Beauty , 4 mesiace po materskej sme dali po roku repete jesenných skúšok v Kosoríne, aby sme nevyšli z cviku. Krásne terény plus slnečný deň sme využili naplno vrátane šťasteny. Hoyka v sobotu predviedla bezchybný výkon s plným počtom bodov 200, takže skúšky skončila v 1.cene  s titulom CACT,  Je to radosť, keď máte možnosť sledovať takéto výkony svojho psa a ešte aj svoj vlastný odchov. 

Hoya

 
03.-04.09.2022 - 2xCACIB Hajdúdorog Dog Show, Hungary, 17.09.2022 - Špeciálna výstava retrieverov CAC, Veľké Úľany

Začiatkom septembra sme si urobili rodinný výlet do maličkého kúpelného mestečka Niredháza a stihli sme s Apple - Gravity of love LASTER GOLD  dve výstavy v susednom mestečku Hajdúdorog za sebou s výsledkami, ktoré ma opäť  veľmi potešili . A v tom istom mesiaci sme ešte vyskúšali šťastie na klubovej výstave a tu sú výsledky s veľmi peknými hodnoteniami .

03.09.2022 - Medzinárodná výstava CACIB, Hajdúdorog, HU -  Apple : trieda stredná - V2, resCAC, judge: Galina Kalinichenko (UA)

04.09.2022 - Medzinárodná výstava CACIB , Hajdúdorog, HU - Apple : trieda stredná - V1,CAC, CACIB, BOS, judge: Dr. Zsuzsanna Balogh(H) - Apple sa týmto stáva čakateľom šampióna krásy Maďarska

17.09.2022 - Špeciálna výstava retrieverov CAC, Veľké Úľany , SK - Apple: trieda stredná - V2, resCAC, judge: Liam Moran (IRL)

 
  09.07.2022 - Vrh "C" 7,5.týždňa

  

fenka - bez obojka 

fenka - béžový obojok 

fenka - fialový obojok 

psík - modrý obojok 

fenka - oranžový obojok 

fenka - ružový obojok 

psík - sivý obojok 

 fenka - žltý obojok

psík - zelený obojok
 
08.07.2022 - Vrh "C" 7,5.týždňa

Šteniatka sú už označené čipmi, zaočkované, posledný krát odčervené a tak si užívajú spoločné chvíle hraním a skúsaním našej záhrady. Nie sú vo výbehu, ale celodenne fungujú v rámci našej domácnosti spolu s našimi dospelými fenkami. Do vnútorného výbehu ich zatvárame len na noc, keďže noci a rána sú u nás veľmi chladné tento rok.

  
01.-03.07.2022 - II Miedzinarodowa wystawa psów rasowych WISLA, 07.07.2022 - IDS CACIB FCI Nitra ,10.07.2022 -  XXVIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych Nowy Targ

Začiatkom mesiaca júl sme s Apple - Gravity of love LASTER GOLD stihli až tri výstavy za sebou s výsledkami, ktoré mňa veľmi potešili a aj prekvapili . Aplík ako Apple ľudovo volajú naši známi sa predviedla v perfektnej forme , na začiatku aj v perfektnej srsti a každým dňom potom viac a viac bez srsti, nevadí , zvládli sme aj bez srsti. 

02.07.2022 - Medzinárodná výstava, Wisla, PL -  Apple : trieda otvorená - V1CAC, Best Beach, CACIB, BOS , judge: Monika Parasyn - Apple sa týmto stáva čakateľom Poľského šampióna krásy

07.07.2022 - Medzinárodná výstava IDS Nitra, SK - Apple : trieda stredná - V2 resCAC, judge: Jana Janek

10.07.2022 - Národná výstava psov, Nowy Targ, PL - Apple: trieda stredná - V1CAC, judge: Grzegorz Robak

 

01.07.2022 - Vrh "C" 6.týždňov

Šteniatka trávia väčšinu času vo výbehoch na záhrade a v najväčších horúčkach sú samozrejme vo vnútornom výbehu, kde majú príjemný chládok a tam sú spokojné. Všetky šteniatka už majú svojich nových majiteľov, ktorí chodia na návštevy a vždy prinesú darčeky a hračky, ktorým sa drobce veľmi tešia, keďže už roztrhajú s radosťou všetko, čo sa im páči. Budúci týdeň absolvujú čipovanie a očkovanie a tak už budú pripravené pomaly cestovať do nových domovov. Ešte 2 týždne pokope a potom už každý svojou vlastnou cestou.

Vrh C Vrh C Vrh C

Vrh C Vrh C Vrh C

Vrh C Vrh C

 18.06.2022 - Vrh "C" 4.týždne

 Šteniatka opäť o kus podrástli, vydržia sa spolu dlhšie hrať a na záhrade trávia čoraz viac času spolu s ostatnými členmi psej rodiny. Ako vždy zo spoločných hier má najväčšiu radosť a aj najdlhšie sa vydrží s nimi hrať najmladší člen Apple- vďačný a trpezlivý objekt na preliezanie a obhrýzanie. Boli po druhýkrát odčervené a absolvovali aj pravidelnú manikúru.  

Vrh CVrh CVrh C

 12.06.2022 - Vrh "C" 3.týždne

Nášmu vrhu "C" sa darí skvele, šteniatka pekne rastú a celý vrh je veľmi vyrovnaný. Prerezávajú sa im prvé zúbky a začali byť prikrmované kašičkou, ktorá im veľmi chutí. Váhovo majú všetky šteniatka cez 2 kilá a chlapci samozrejme výrazne viac. Keďže je pekné a teplé počasie začali sme šteniatka pravidelne umiestňovať na záhradu , kde sa im veľmi páči. Zatiaľ na kratšiu dobu, neskôr v prípade dobrého počasia na dhšie.

Vrh CVrh CVrh C

Vrh CVrh CVrh C

 23.05.2022 - Vrh "C"

V pondelok 23.05.22 sa HOYI - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty narodilo dlho očakávaných 9 zlatých šteniatok - 6 feniek a 3 psíky. Na prvýkrát Hoya zvládla všetko na jednotku a celý pôrod bol našťastie bezproblémový a rýchly. Všetky šteniatka sú veľmi aktívne, váhovo vyrovnané, pričom za prvých pár dní už stihli pekne pribrať. Kožúšky majú troch rôznych odtieňov zlatej od svetlejšej zlatej až po sýto zlatú. Hojka je skvelá mamina a od začiatku sa o šteniatka vzorne stará.

07.05.2022 IDS CACIB - FCI Nitra a 15.05.2022 Klubová výstava retrieverov CAJC/CAC Veľké Úľany

Začiatok mája sme sa s APPLE - Gravity of love LASTER GOLD snažili využiť nato, aby sme pozbierali pár titulov a boli o niečo bližšie k udeleniu šampionátu.

07.05.2022 sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy v Nitre , kde v triede strednej Apple skončila s hodnotením excellent 2, res.CAC , rozhodca: Soňa Heldová

15.05.2022 sa vo Veľkých Úľanoch konala Klubová výstava retrieverov CAJC/CAC , kde od írskej rozhodkyne Mrs. Josephine Glynn dostala krásny posudok a v triede strednej z 11 feniek skončila s hodnotením excellent 1, CAC , týmto výsledkom Apple splnila poslednú podmienku k uchovneniu, takže z mladej fenky sa stáva chovnou fenkou

Za super handling ďakujeme Saške s ktorou už pomaličky tvoria zohranú dvojku.  

 22.04.2022 - VRH "C"

S veľkou radosťou Vám predstavujem novú generáciu v našej CHS. Tento vrh je pre mňa veľmi špeciálny, pretože je to prvý vrh fenky HOYI - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty, ktorá sa narodila v našej CHS z prvého vrhu a ostala s nami v domácej CHS. Som veľmi rada, že sa mi podarilo vycestovať za týmto nádherným psom francúzkeho pôvodu a poďakovať jeho majiteľke za to, že nám umožnila krytie s ním. Šteniatka by sa mali narodiť okolo 22.mája 2022 a ja osobne sa už neviem dočkať zlatúšikov.

Vrh C

02-03.04.2022 - Spring DUO CACIB Nitra

Tohtoročnú výstavnú sezónu sme zahájili premiérou APPLE - Gravety of Love LASTER GOLD na výstavných mólach a darilo sa jej veľmi dobre a som na ňu veľmi veľmi pyšná. Aj keď má ešte len 18 mesiacov prihlásila som ju do triedy strednej s tým, že sa ukáže či sa nestratí medzi ostatnými fenkami a veru nestratila sa. 

02.04.2022 - trieda stredná, Exc.1, CAC, res.CACIB, rozhodca: Gabriela Ridarčíková

03.04.2022 - trieda stredná, Exc.2, res.CAC, rozhodca: Jozef Jursa

Týmito výsledkami sa Apple stala čakateľom Slovenského šampióna krásy. A keby si niekto myslel, že výstava je sranda, tak Apple si to nemyslí a takto to dala jasne najavo po návrate domov.

 

Apple

8.1.2022 - Vrh "B" - 7.týždňov

Zlatúšiky sme ešte stihli pofotiť pod vianočným stromčekom na pamiatku, kým sa rozbehnú do nových domovov. Robte radosť , tak ako ste ju robili mne doteraz krpčeky.

 

Whisky

Whisky

Harry

Harry

 

Lars

Lars

 

Max

Max

 

Lumi

Lumi

 

Deet - detto

Deet

7.1.2022 - Vrh "B" - 7.týždňov

Šteniatka vyrástli veľmi rýchlo. Majú za sebou základné očkovania, ďaľšie odčervenie a čipovanie. Už aj preukazy o pôvode dorazili z Poľovníckej Komory - za čo ďakujem dievčatám z plemennej knihy za ochotu a rýchlu reakciu pri vybavovaní vo vianočnom období. Šteniatka čas trávia spoločnými hrami, objavovaním sveta mimo ohrádky von na záhrade. Čas hrátok sa pravidelne strieda s oddychom a plnením bruška. Predposledný týždeň ktorý trávia spolu a čochvíla sa rozpŕchnu robiť radosť do nových rodín, novým majiteľom.

Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B"

31.12.2021 PF 2022

 05.12.2021 - Vrh "B" - 3.týždne

Šteniatka rastú veľmi veľmi rýchlo , absolvovali prvé odčervenie, prvé ostrihanie pazúrikov a užívajú si pozornosť nielen maminy Mii, ale náramne sa im teší náš najmladší prírastok v CHS Apple. Tá trávi s nimi veľa času, pomáha čistiť ich a šťuchať do nich nosom. Hlavný kontrolór Apple je vždy prvá pri bedni, keď niektoré z nich zakňučí. Tento vrh som nazvala " BRILLIANT " a šteniatka už majú aj mená, ktoré im vybrali majitelia. A sú teda parádne, mne sa veľmi páčia : Deet, Max, Harry, Lumi, Whisky a posledný psík si musí ešte počkať, pretože tato s mamčou sa nevedia dohodnúúúť. Majú však ešte čas. 

Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B" Vrh "B"

16.11.2021 - Vrh "B"

V utorok 16.11.21 -MIA - BITERSWEET SYMPHONY Canis Regnum priviedla na svet dlho očakávané šteniatka z vrhu "B". Po bezproblémovom a rýchlom pôrode sa narodilo 6 šteniatok - 4 psíky a 2 fenky. Všetci vrátane maminy sú zdraví a majú sa čule k svetu a to hlavne v noci. Pôrodné váhy boli a sú aj po pár dňoch vyrovnané u všetkých šteniatok a rastú veľmi rýchlo. Kožúšky majú všetci krémové v dvoch odtieňoch . Mia je vzorná mamina a o šteniatka sa stará ukážkovo.

Vrh "B" Vrh "B"

28.10.2021 - Vyhodnotenie DBK, DLK a genetické testy

Vo štvrtok 28.10.2021  v 12-tich mesiacoch  Apple - GRAVETY of Love LASTER GOLD podstúpila RTG vyšetrenie bedrových a lakťových kĺbov a taktiež ramien. Snímky ukázali, že Apple má kĺby úplne zdravé - bez nálezu a dostala najlepšie možné vyhodnotenie, čomu sa veľmi teším:   

HD (DBK): A/A, ED (DLK): 0/0, OCD ramien: negativ

V piatok dorazili taktiež genetické výsledky a taktiež je čím sa pochváliť :

GR PRA1 clear, GR  PRA2 clear, PRA/PRCD - neg., ICTa - clear

 

 24.10.2021 - VRH "B"

16. novembra očakávame po veľmi dlhej dobe narodenie šteniatok z vrhu "B" po našej fenke MII- Bitersweet Symphony Canis Regnum a ROVEROVI - Thornywait Fire N´Ice. Som veľmi rada , že sa výlet za týmo úchvatným anglickým gentlemanom vydaril a v našej CHS privítame šteniatka práve po tomto psíkovi.

23.10.2021 - Klubové CACT Jesenné skúšky retrieverov, Kosorín

Po mesiaci sme si s Hoyou - Amazing Hoya SnowWhite Beauty dali repete jesenných skúšok, aby sme nevyšli z cviku. Nové krásne terény v Kosoríne plus slnečný deň mne určite priniesol radosť a samozrejme aj výkon, ktorý podala Hoyka . Je vo veku kedy sa začínajú ukazovať výsledky niekoľkoročnej pravidelnej práce s ňou. Takže Hoyka v sobotu predviedla bezchybný výkon s plným počtom bodov 200 a zaslúžene . Skončila v 1.cene s titulom res CACT, keďže s plným počtom bodov skončil aj golden, ktorý bol mladší, podľa kynologických pravidiel sme titul museli prepustiť mladšiemu psíkovi. Je to radosť, keď máte možnosť sledovať bezchybné výkony svojho psa-parťáka a ešte aj svoj vlastný odchov. 

 
15.9.2021 - Klubové CACT Jesenné skúšky retrieverov, Bernolákovo

Po minuloročnej vynechanej skúškovej sezóne zapríčinenej situáciou COVID-19 sme nastúpili na prvé tohtoročné skúšky s losom 9 . Horúci deň robil psom troška problémy hlavne pri disciplínach , kde bolo treba dlhšie behať - sliedenie. Hoya - Amazing Hoya SnowWhite Beauty nastúpila na disciplíny razantne a po prvej absolvovanej som vedela, že nebude robiť chyby a máme šancu na dobrý výsledok. A tak aj bolo, Hoyka skončila v 1.cene s titulom resCACT a v celkovom poradí skúšok na druhom mieste zo 16 súťažiacich. Stratili sme bod na sliedení aj to si myslím, že neprávom, ale hold, názor rozhodcu je názor rozhodcu a známku to nezmení. Myslím , že aj tak Hoyka predviedla excelentný výkon po tak dlhej odmlke.

Hoya při výcviku

[5]Skúšky Bernolákovo Skúšky Bernolákovo Skúšky Bernolákovo Skúšky Bernolákovo Skúšky Bernolákovo

Diplom

15.8.2021 - Hunting dogs National Show (CAC), Gorlice, Poľsko

Výstavnú tohtoročnú šnúru sme ukončili nad moje očakávania a som hrdá, že som mohla vidieť svoj odchov  v záverečných súťažiach o najkrajšieho psa výstavy. Pekelne horúci deň sme ukončili takto:

MIA - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum - trieda pracovná - V1 CAC , rozhodca: Pawel Osak - New Polisch champion

HOYA - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty - trieda šampiónov - V1 CAC, Best Bitch, BOB(Best of Breed), BIG4(Best of Group), rozhodca: Pawel Osak a Hoyka sa touto výstavou stáva čakateľom Poľského šampóna.

 

Jeseň v našej CHS už nie je o výstavách, ale o pracovných skúškach. Tak hádam sa nám bude dariť tento rok aj na poli pracovnom presne tak, ako na výstavnom a potom zavládne kľud a v závere roka a na jar nového roka sa hádam už len budeme tešiť zo šteniatok, ak pôjde všetko tak, ako má.

 

Hoya

23 - 24.07.2021 - CAC & 2x CACIB Satu Mare, Rumunsko

 Urobili sme si krátky výlet do krásneho mesta Satu Mare s cieľom dokončiť multišampióna a myslím, že sa našemu mini výstavnému tímu skutočne darilo. Hlavne v silnej konkurencii ukrajinkých chovateľov a ich profesionálnych handlerov. V triede pracovnej sa predviedla mladšia fenka HOYA - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty , kde získala 3xvýborná 1, CAC&r.CACIB&CACIB, splnila tým podmienky pre udelenie titulu Rumunský šampión krásy. Keďže je Hoya šampiónom niekoľkých krajín ( SK, HU, RO), tak sa zároveň stala aj Multišampiónom a čakateľkom na interšampióna C.I.B. a C.I.E.

V triede šampiónov sa predviedla Hoykina mamina MIA - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum, ktorá v silnej konkurencii sa tiež nestratila, získala 1x výborná 1&CAC a 2x výborná 2&2xres.CAC a tak sa stáva čakateľom  Rumusnkého šampióna krásy.

Teším sa veľmi z výsledkov nášho mini pidi výstavného tímu a ďakujem našej podpore - skvelej chovateľke írskych setrov Bronke Glonekovej za profi grooming & handling.

 

03.07.2021 - OVVR (overenie vlohových vlastností retrieverov) Tatranská Štrba

V sobotu sme sa s APPLE - Gravety of love Laster Gold zúčastnili tohto podujatia , ktoré Slovenský retriever klub organizoval v našej blízkosti v Tatranskej Štrbe. S Apple sme potrénovali a s malou dušičkou sme nastúpili. Apple je u nás v novom domove 1,5 mesiaca , takže sa len udomácňuje, ale je veľmi šikovná a učí sa veľmi veľmi rýchlo. Kým prišla k nám vodu nepoznala, nikdy v nej nebola, po týždni na Slovensku už zistila, že vie plávať a keďže je šteniatkovsky hravá, aport z vody zvládala ihneď od začiatku. Aj aport na suchu sme zvládli a ostatné disciplíny už boli len hračka. Stratili sme po bode na aportoch , dokončili sme však úspešne v 1.cene.

 

08.07.2021 - IDS NITRA

Vo štvrtok 8.7.2021 sme sa s HOYOU - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty zúčastnili po veľmi dlhej dobe medzinárodnej výstavy v Nitre s cieľom konečne dokončiť šampionát. S našou obľúbenou handlerkou Saškou si premiérovo v triede šampiónov ( keďže Hoyka je už šampiónom Maďarska) vybehali V1 CAC a tým sa Hoya stáva aj Slovenským šampiónom krásy a čakateľom Grand šampióna. 

 

26.5.2021 -  WELCOME HOME APPLE

Po dlhom zvažovaní a hľadaní pre a proti, nakoniec prevážili city a tak po dlhom cestovaní dorazila k nám z Bieloruska táto malá slečna Apple - GRAVETY OF LOVE LASTER GOLD.  Sire: Angelonato Makes People Talk, Dam: Guduin´s Riddl Intriga for Laster Gold. 

Prajem Ti moja malá princezná , aby si u nás mala ten najlepší nový domov a hlavne veľa veľa zdravia , úspechov.

 

14.12.2020 - PF 2021

Všetkým priaznivcom našej CHS prajeme

 12.12.2020 -Zimný fotoeditoriál 

Situácia s Covid nie je dobrá a hlavne kôli tomu sme sa nedostali ani na jednu poľovačku, tak máme priveľa voľného času. Spoznala som vďaka ďaľšej psíčkarke super babu a perfektnú fotografku Simonu Zaťkovú. A hlavne vďaka nej vznikol tento zimný fotoeditoriál. Som zane Simonke vďačná a tu sa ukázalo ako dobre a rýchlo sa dá pracovať so psami, ktoré sú cvičené a poslušné. Fotenie sme zmákli za necelých 90 minút v krásnej prírode Mošnickej doliny u nás doma, doma v Nízkych Tatrách. A komu by nestačilo, ďaľšie krásne fotky sú vo fotoalbume.

 

hoya2 hoya2 hoya2 hoya2 hoya2 hoya2

27.10.2020 - Jeseň v CHS SnowWhite Beauty

Jeseň je pre nás všetkých, ktorí sa aktívne venujú svojim psom obdobie, kedy naši zverenci na poli pracovnom zdolávajú výzvy, ktoré sú pred nich kladené a súperia medzi sebou o pracovné tituly. A aby sme mohli byť súčasťou týchto výziev a poprípade aj víťazstiev, venovali sme tréningom veľa veľa času a úsilia. Celé to úsilie nám však zmarilo toto nešťastné obdobie, ktoré prinieslo zrušenie všetkých pracovných skúšok. Tak prinášame aspoň pár krásnych fotiek z posledného uskutočneného tréningu v Bernolákove. 

[5]

20-21-22.08.2020 - CACIB Szilvásvárad /HU/

Trojdňovú medzinárodnú výstavu v Maďarsku sme s Hoykou - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty ukončili úspešne. Premiérovo v 20. mesiacoch v triede pracovnej získala od rozhodcov hodnotenia.

20.08.2020  CACIB Szilvásvárad (rozhodca Kardos Vilmos) - výborná 1, CAC

21.08.2020 CACIB Szilvásvárad ( rozhodca Linda Voláriková) - výborná 1, CAC

22.08.2020 CACIB Szilvásvárad ( rozhodca Beke Judit) - výborná 1, CAC

Hoya splnila podmienky na udelenie titulu HUNGARIA SHOW SAMPION.

 

hu championhoya vystavy

17.07.2020 SUMMER CUP NITRA & 18.-19.07.2020 Farbiarske a Lesné skúšky retrieverov.

Tento predĺžený víkend sme začali po dlhšej dobe v piatok medzinárodnou výstavou Summer Cup Nitra a úspešne. Hoyka - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty si vybehala v triede strednej  výborná 1 & CAC & res.CACIB a týmto sa stáva čakateľom Slovenského šampióna krásy. 

V sobotu ráno sme sa presunuli do Nových Zámkov, kde sme spolu absolvovali pracovné skúšky, ktoré zastrešil Slovenský športový klub retrieverov .Rozbiehali sme sa pomalšie a v sobotu sme dokončili prvé zo skúšok FARBIARSKE SKÚŠKY RETRIEVEROV v II.cene , kde sme všetky disciplíny zvládli na plný počet bodov, avšak stopa za ktorú Hoyka dostala 2 body nas automaticky hodila do 2.ceny. V nedeľu sme nastúpili so žrebom č.3 na LESNÉ SKÚŠKY RETRIEVEROV. A opäť stopa -jedno zídenie zo stopy a bod dolu, ostatné disciplíny opäť všetko za 4 a výsledné umiestnenie v 1.cene. Hoya ešte len zbiera skúsenosti z pracovných skúšok a keďže bola suverénne najmladším účastníkom tohto podujatatia, tak som na ňu patrične hrdá na krpaňu zlatú.

skusky nove zamky

 28.6.2020 - Špeciálna výstava retrieverov bez CAC/CAJC, Kamenný Mlyn

V poslednú júnovú nedeľu sa Hoya- AMAZING HOYA SnowWhite Beauty predviedla prvý krát v triede pracovnej na klubovej výstave retrieverov v Kamennom Mlyne . Odniesla si ocenenie V2 (Výborná 2), pekné hodnotenie a keďže práve touto výstavou splnila poslednú podmienku uchovnenia, tak sa zo slečny stala chovná fenka.  

26.1.2020 - CACIB Nitra

Na tohtoročnej prvej výstave sa v nedeľu predviedla HOYA - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty v triede mladých a získala opätovne už po niekoľkýkrát hodnotenie V2 ( Výborná 2) . Ďakujeme našej kamarátke a perfektnej handlerke Saške, ktorá si s Hoyou vo výstavných kruhoch dobre rozumie za pomoc a supiš handling.

10.01.2020 - Vyhodnotenie DBK a DLK

V piatok 10.01.2020  Hoya - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty podstúpila RTG vyšetrenie bedrových a lakťových kĺbov a taktiež ramien. Snímky ukázali, že Hoya má kĺby úplne zdravé - bez nálezu a dostala najlepšie možné vyhodnotenie, čomu sa veľmi teším:   

HD (DBK): A/A, ED (DLK): 0/0, OCD ramien: negativ

IMGE 1131 800px IMGE 0904 800px

23.12.2019 - PF 2020

06&07&08.12.2019 - CACIB NITRA

Koncoročná výstavná povinnosť je za nami. HOYA- Amazing Hoya SNOWWHITE BEAUTY sa 06&08.12 premiérovo predviedla v triede mladých ako tradične hojne zastúpenej. V piatok od českej rozhodkyne Zdenky Jílkovej dostala pekný posudok s úsmevným dodatkom, že Hoyka je v skvelej zimnej kondícii t.j. má 2-3 kilká navyše . Z kruhu si odniesla hodnotenie výborná 4 - V4. V nedeľu goldenov posudzovala slovenská rozhodkyňa Daniela Bartošová a Hoya si opäť odniesla krásne hodnotenie a známku výborná 2- V2. Tohtoročné povinné jazdy máme za sebou a teraz už len zaslúžená poľovačka na bažanty - opäť premiérovo a zahájime zimný kľudový réžim.

 
02.11.2019 - CACT Všestranné skúšky retrieverov Adamovské jazerá Gbely

MIA - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum - úspešne sme spolu dotiahli tento rok, rok 2019 po pracovnej stránke v sobotu 02.11.2019.  Vrcholové skúšky - Všestranné skúšky retrieverov MIA dokončila v 1. cene a titulom res.CACT. Úspešným absolvovaním týchto skúšok sa Mia stáva všestranne upotrebiteľným psom, ktorý je zapísaný v knihe všestranne upotrebiteľných psov pod č.U 294/19 Slovenského poľovníckeho zväzu . 

12.10.2019 - CACT KJSR Letničie

V sobotu 12.októbra sme sa zúčastnili posledných tohtoročných klubových jesenných skúšok. Pre Miu - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum to boli už niekoľké skúšky a keďže je na poli pracovnom mazák, zvládla ich opäť na jednotku. Tento rok podáva stabilne vyrovnané výkony a odniesla si 1.cenu, plný počet bodov a ako najlepší golden retriever titul CACT. Zato pre Hojku - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty to boli úplne prvé pracovné skúšky a zvládla ich v 10.mesiacoch s prehľadom. Keďže urobila pár začiatočníckych chýb odniesla si domov  2.cenu. Pre ňu nová skúsenosť, veľa psíkov, veľa vodičov a rozhodcov. A pre mňa tiež nová skúsenosť a niečo po prvýkrát - prvýkrát som viedla na skúškach dvoch psíkov a je to teda fakt makačka.

25.08.2019 - šteniatka z vrhu "A" - 9mesiacov

Takto narástli šteniatka za 7mesiacov v nových domovoch, už to nie sú malé psíky, ale mladí pubertiaci vo veku 9mesiacov. Celý vrh sa veľmi vydaril, nesú v sebe podobu oboch rodičov a fenky sa mimoriadne na seba podobajú. Jediná snehulienka medzi princeznami Lilinka tento mesiac dostala darček v podobe malého pánička, tak dúfajme, že budú kamaráti, keďže v okolí je medzi detičkami veľmi obľúbená. Ďakujem všetkým majiteľom za viac ako 100perc. starostlivosť a som nesmierne šťastná, že všetci našli takéto domovy.

Lily

 Ralf

 Casey

 Dante

 Anny

 Ice

 Hoya

03.08.2019 - CACT Špeciálne skúšky z vodnej práce, Budmerice 

Sobotu hneď po dovolenke sme s Miou - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum nastúpili a zúčastnili sa Špeciálnych skúšok z vodnej práce v Budmericiach. Napriek tomu, že voda nie je Miina domáca pôda, pracovala bez chyby na dispciplínach so zverou. Zradila nás kanonáda z brokovníc pri disciplíne Kľud na stanovišti. To bolo veľa nielen na ňu, ale aj pre mňa. Strhnutý bod nás posunul na druhé miesto v celkovom poradí. Skončili sme v 1.cene s počtom bodov 101b. Ďakujem SRK za zorganizovanie týchto skúšok a tiež všetkým známym a priateľom, ktorí sa zúčastnili . Toto ocenenie si vážim veľmi veľa, keďže podujatie bežalo v rámci memoriálu Mariana Koriča, ktorý organizuje Klub chovateľov stavačov a teda aj nás posudzovali rozhodcovia prísnym okom stavačiarskym. 

13.07.2019 - 14.07.2019  XXV Wystawa Psów Rasowych Nowy Targ

Cez víkend sa Mia - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum prvý krát po šteniatkach postavila pred rozhodcov na dvoch výstavách v susednom Poľku a Miuška si vybehala počas oboch dní pekné hodnotenia a ocenenia. 13.07.2019 / judge Borkowski Tomasz,PL / - Exc 1,CWC, Best adult female, BOS a 14.07.2019 / judge Trzebiecki Wojciech, PL / - Exc.1,CWC, Best adult female, BOS. Týmto sa stáva čakateľom šampióna krásy Poľska a na dokončenie šampionátu jej chýba už len jeden titul CWC. Veľmi sa teším, že sme úspešne vkročili do tohtoročnej výstavnej sezóny s takýmito výsledkami.

07- 09.6.2019 - 3xCACIB Nitra 

Na tejto medzinárodnej výstave Hoya - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty hneď v prvý deň úspešne dokončila šampióna šteniat SR a získala posledné potrebné VN1 v triede dorastu k udeleniu titulu. Z malého šteniatka  vyrástla krásna 6 mesačná slečna, ktorá si to na vystavách očividne užíva. Teraz nás čaká leto plné práce, aby sme v jeseni ukázali, že aj na poli pracovnom nám to ide tak, ako na výstavnom.

 

19.5.2019 - KPZ CACT  Štepánov u Olomouce /ČR/

V nedeľu 19.mája sme sa s Miou - BITTERSWEET SYMPHONY Canis Regnum zúčastnili jesenných skúšok v Českej republike. Na skúšky sme nastúpili s losom č.13 a ten nám obom priniesol šťastie. Mia pracovala ako hodinky, bez jedinej chybičky a to nám prinieslo úspech. Ako jediní sme dokončili skúšky so samými 4 a domov sme si priniesli dva tituly CACT &CCT (čakatel šampióna práce ČR a čakateľ klubového šampióna práce ČR) a stali sme sa celkovým Víťazom skúšok .

 

3.05.2019 - Krajowa Wystawa Psow Ras Mysliwskych Jelešnia & 4.-5.05.2019 - CACIB Lučenec 

Predĺžený výstavný víkend bol pre našu malú Hoyu - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty úspešný. Boli to jej výstavné premiéry v triede mladšieho dorastu pre nás s neočakávanými krásnymi posudkami. Získala 3x VN1 (Veľmi nádejná) & Best minor puppy. A tak k splneniu podmienok Šampióna šteniat jej chýba už len jeden VN1. Teším sa z posudkov a tomu, že sa Hoya naozaj páčila rozhodcom .

8.3.2019 - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty

HOYA podstúpila v necelých 3mesiacoch genetické vyšetrenia na choroby postihujúce GOLDEN RETRIEVEROV a máme skvelé novinky a výsledky: PRA/PRCD - negatívne, GR PRA1 &GR PRA2 - negatívne, ICTA - n/p. Na vyšetrenie kĺbov si bude musieť slečna ešte počkať pokiaľ dovŕši vek 12mesiacov.

 

2.2.2019 - AMAZING HOYA SnowWhite Beauty

Nový člen našej rodiny HOYA , malá nezbednica, ktorá si ma získala svojou vyrovnanou povahou a pekným exteriérom, je to rodený aportér, nikdy neviem, kde mám topánky, asi to bude mať po rodičoch a verím, že bude rovnako úspešná na poli pracovnom aj výstavnom.

20.1.2019 - Vrh "A" - 8 týždňov

Už nás je len 5!

 
12.1.2019 - Vrh "A" - 7 týždňov

Šteniatka trávia posledné chvíle spolu pri hrách, pokiaľ sa rozpŕchnu do nových domovov. Von sa chodia venčiť 5xdenne a tam, kde niekedy boli kvetinové záhony, už nie sú. Aj kocúr zistil, že je istejšie zdržiavať sa v určitej výške a nechodiť po záhrade, keď sú torpéda von. 

1.1.2019 - Vrh "A" - 5 týždňov

Šteniatka prvý krát mimo svojho známeho prostredia, na záhrade objavovali nový svet pod dohľadom Mii a sranda začala, keď ich bolo treba dostať späť dovnútra. Tento týždeň ich čaká 3-odčervenie, prvé očkovanie a čipovanie.

 

 

23.12.2018 - Veselé Vianoce a PF 2019!
 Všetkým priateľom a fanúšikom našej web stránky želáme spokojné prežitie vianočných sviatkov a úspešný vstup do nového roka 2019! 

16.12.2018 - Vrh "A" - 3 týždne

Krpce z vrhu "A" opäť o veľký kus podrástli. Predstavujeme Vám Amazing Ralf, Eliaa, Lily, Anny, Ice, Casey a Hoya. Vážia cez 2 kilá a sú neuveriteľne živí a samozrejme najkrajší na svete. Dúfam, že takí budú aj pre svojich nových majiteľov, ktorých si už všetci súrodenci našli.

5.12.2018 - Vrh "A" - 10 dní

Naše šteniatka z vrhu "A"  majú necelé dva týždne. Za tento krátky čas poriadne narástli, všetky vážia už cez 1kg, dokážu sa rýchlo plaziť a hlavne do smeru, kde si práve ľahne mamina - mliečny bufet. Do konca tohto týždňa ešte absolvujú prvé odčervenie a ostrihanie pazúrikov.

 25.11.2018 - Mii sa na Katarínu a v deň mojich narodenín narodili šteniatka.

V nedeľu sa Mii - Bitersweet Symphony Canis Regnum narodilo 7 krásnych šteniatok - 5 feniek a 2 psíky. Na prvýkrát to zvládla na jednotku a pôrod prebehol bez problémov. Všetky šteniatka sú veľmi aktívne, sú váhovo vyrovnané, pričom za prvých pár dní už stihli pekne pribrať. Kožúšky majú troch rôznych odtieňov od krémovej cez svetlo zlatú až po zlatú. Mia je skvelá mamina a od začiatku sa o šteniatka vzorne stará.

5.11.2018 - Nové webové stránky

 Spustili sme nové webové stránky našej chovateľskej stanice zlatých retrieverov SnowWhite Beauty.